Rita Armulika (1940)

  • Goda pilsonis (10)

Foto: www.sz.lv/

Vārds Rita
Uzvārds Armulika
Citas vārda, uzvārda formas
Nozare Māksla. Farmācija. Pedagoģija
Nodarbošanās Māksliniece, zāļu tēju speciāliste, pirmsskolas pedagoģe
Saistība ar novadu Kopš 1967. gada dzīvo Saldū. Strādājusi Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā, sākumā kā jaunākā zinātniskā līdzstrādniece, vēlāk kļūst par mākslas nodaļas vadītāju un mākslinieci noformētāju (1974-2007). Mākslinieces darbs J. Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejā veicinājis māksliniecisko spēju attīstību turpmākajā radošajā darbībā. Vadot ekskursijas pa slavenā latviešu gleznotāja J. Rozentāla gleznu tapšanas vietām, lūkojoties ainavās, arī Rita daudzas ieceres, caur savu redzējumu, ir atainojusi savās gleznās, piemēram, "Cieceres upes plūdi", "Ganumeitas taka". Kopš 1974. gada darbojas J. Rozentāla Saldus Tautas tēlotājas mākslas studijā (tagad Saldus mākslinieku grupa). Daudz iemācījusies no studijas vadītājiem māksliniekiem Ģirta un Alijas Muižniekiem, kā arī mākslinieka Jura Gērmaņa. Savā garajā darba mūžā veidojusi daudzas personālizstādes Saldū (pirmā bijusi 1995. gadā), kā arī daudzās citās Latvijas vietās un, protams, savā tēvu zemē Igaunijā.
Lasīt vairāk:
Personiskā informācija
Izglītība:
-Balvu 1. vidusskola,
-Liepājas Pedagoģiskais institūts,
-mācījusies Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā, vakara nodaļā par dekoratori.
Darba pieredze:
-Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs (1974-2007).
Cita informācija:
Dzimusi igauņu ģimenē, kura pārcēlās uz Latviju pēc Pirmā pasaules kara. 1966. gadā pārcēlās dzīvot uz Igauniju, Tartu, jo apprecējās ar igauņu arhitektu Aavo Armuliku (1943-1970). 1967. gadā ar ģimeni pārcēlās no Tartu uz Saldu, sakarā ar Aavo darba pienākumiem Saldū, kā galvenajam arhitektam. Mākslinieces hobiji, protams, ir gleznošana, tehnika eļļas glezniecība, un viņas iedvesmas avots sakņojas ne tikai gleznojot apkārtnes ainavas, bet arī ziedi, kurus audzē savā dārzā. Nu jau vairākus gadu desmitus Rita Armulika daudz laika velta zāļu tēju vākšanai. Tās Rita vāc Saldus apkārtnes laukos un mežu pļavās. Ļoti daudz ārstniecības augu tiek audzēts arī dārzā. Par ārstniecības augiem un zāļu tējām vairākkārt rakstījusi rajona laikrakstā “Saldus Zeme”. Ar savām zināšanām par ārstniecības augiem Rita dalās arī ar citiem interesentiem gan klubā “Tomāts”, kura ikgadējās izstādes notiek Dabas muzejā Rīgā, gan piedaloties kā lektorei dažādos, ar “zaļā dzīvesveida” saistītiem pasākumiem Saldū un citās Latvijas pilsētās.
Vietvārds Saldus novads, Saldus
Dzimšanas dati 12.07.1940.
Dzimšanas vieta Balvu rajons (tagad Rugāju novads), Lazdukalna pagasts
Avoti Rita Armulika // Jaņa Rozentāla Saldus mākslinieku grupa 55 : [katalogs] / autori: Laimonis Karels, Romualds Laurinovičs, Artūrs Zavickis, Ausma Danemane. - [Saldus : Saldus muzejs], 2008. - [33] lpp.
Armulika, Rita. Tagad ir jāvāc un jāēd viss, kas zaļo! : [stāsta Saldus māksliniece] / Rita Armulika, pierakstīja Agrita Maniņa // Saldus Zeme. - Nr. 39 (2007, 3. aprīlis), 2. lpp.
Vilmane, Ieva. Ziedu laikā Ritu Armuliku sveic jubilejā : [par mākslinieces Ritas Armulikas jubilejas svinībām Saldus vēstures un mākslas muzejā] / Ieva Vilmane, tekstā stāsta māksliniece Rita Armulika. - (Notikumi) // Saldus Zeme. - Nr. 84 (2010, 20. jūlijs), 4. lpp.